Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zprávičky v roce 2018

26. 12. 2017

 

  

Zděná Zprávičky k 20.12.2018

Mějte se Zdravě a pohodově, držte s Námi i v Novém roce

za Spolek Zděná  2012 A.Krajdl     

 


 

Zděná Zprávičky k 11.11.2018

Ahoj Všem,

-pouze si dovoluji připomenout skládání cihel zítra (pondělí 12.11.2018) od 16 hod., pouze trakaře vody nás mohou zastavit. V pátek se nás sešlo 10, polovina je uvnitř, každý člověk do řetězu je strašně znát.
    za Spolek Zděna 2012 A.Krajdl
 

 

Zděná Zprávičky k 8.11.2018

Ahoj Všem,
nakonec jsme z Podluh dovezli tři kontejnery. Odhadem 4.000 cihel for free se nám krčí pod plachtou na zadním dvorku u Zděné. Nezbývá než je dostat dovnitř. Budeme rádi za každou ruku do provazu. Ten první naplánován již na zítra (9.11.) od 16-18 hod., večerní divadlo v Lido se stíhá. Další skládací brigáda na pondělí (12.11.). Pokud bude jemně pršet nevadí, většina brigádníku bude pod střechou, cihly jsou opravdu blízko vchodu. Pokud navrhované termíny nevyhovují, ozvěte se se rádi najdeme společnou cestu. O dalších termínech budu informovat dle situace.

   za Spolek Zděná 2012 A.Krajdl

 


 

Zděná Zprávičky k 6.11.2018

Dobrý den, Ahoj,

-brigáda (rychlovka), naskytla se možnost přivést, pěkný štos cihel (cca 1500) z Podluh, zítra (středa 7.11.2018) tam bude přistaven kontejner v 15hod (kdo zná Podluhy u vrby vpravo čp. 112), jdeme v šesti, tam to snad dáme rychle, rádi bychom to hned složili do Zděné, kde budeme snad kolem 18 hod (máme světla) když nás bude více je možnost udělat provaz což by bylo fajn. Pokud máte čas a chuť zjistěte během dne ideálně během nakládky, jak na to jsme a můžeme se potkat v provazu.
za Spolek Zděná 2012 A.Krajdl

 


 
Zděná Zprávičky k 20.6.2018
 
Dobrý den , Ahoj Všem, letos na jaře naposledy
 
k rekonstrukci
Asi nejlépe součanost demonstrují přiložené fotografie nýní se klubajících arkýřů. Rádi bychom pokračovali s vyzdíváním otvorů pro dveře, následně vnitřní příčky s instalacemi, přes vnitřní povrchy. Dále uvidíme, kam ná finanční možnosti pustí. Každopádně se jedna o horní část prvního patra s nově umístěnými arkýři.
 
brigáda-trošku hoří termín
- stejně jako vloni se nám naskytla možnost si přivydělat posekáním loučky v blízkosti Těnského dubu a tím vytvořit ideální podmínky pro zakuklení motýlka Modráska v brdkých lesních lučkách. Vloni se jednalo o první seč po letech, a tak jsme dostali od zadavatele CHKO Jince nejvyšší možný tarif 13.000 Kč, letos je naceněno na 8.000 Kč, stále fajn. Jedná se posekat, shrabat a odtransportovat na kraj lesa. Tradičně máme hoňku s termínem (CHKO se ozvalo s možností začátkem června s termínem do půli měsice). Když jsem začátkem letošního týdne informoval CHKO, že se zpozdíme asi o týden, tak jsem trošku narazil, pochopil a narychlo telefonicky svolal na pondělí brigádu. Dvě třetiny je hotové a zítra bychom to chtěli dodělat. Takže kdo by měl čas a chuť  tak zítra budeme v akci mezi 16:30-19hod. Každá ruká výborná. Místo jest, od Těnského dubu k lesu po levé stráně pod starým vodojemem. Je tam vlhko, sebou hrábě a rukavice. Více na telefonu 732178391

                            S přáním zážitkového léta A.Krajdl

 


Zděná Zprávičky k 11.5.2018

Dobrý den, Ahoj Všem
po delší odmlce, něco málo k dění ve Zděné.
 rekonstrukce
-po zimě se pokračovalo vyzděním stavebních otvorů pro okna, kde se využili původní klenby. Již tři týdny se Těšíme z nově osazených oken. Něco málo technických parametrů. Jedná se o dřevěná euro-okna tl.68mm s rustikálním prvky, horní oblouk je fix, či-li pevná část. Výrobce Zima-Hotomice, cena 200 tis. za 10ks. Na špalety opravdu nebylo. Více fota níže.
-dále budeme pokračovat čtyřmi arkýří a stavebními úpravami v přední časti horního patra, či-li Leonardova apartmánu :-) a sousedícího.

DEN OTEVŘENÝCH OKEN 15.5.od 16hod
Zmíněná okna je vnímáme, jako velmi dobrou šanci otevřít Zděnou veřejnosti, proto bychom rádi členy spolku, skalní příznivce, či opozici pozvali na v nadpisu zmíněný Den otevřených oken (pozvánka níže). Akce se koná netradičně v úterý, nebot v brzkém odpoledni ve Zděné proběhne ukončení školního Projektu kreativita (žáci oboru truhlář a instalatér v průběhu školního roku navrhli a vyrobili trubkový nábytek-doplňky pro budoucí interiér recepce, jenž bude k vidění). Či-li po skončení školní akce navážeme veřejností. Více infa na místě.
 
Brigáda
14.5.od 16 hod bude třeba uklidit a na aranžovat Zděnou, donést lavice z obce, víceméně to hlavní se udělá přes víkend, v pondělí budeme dolaďovat. Prosím, kdo může, potvrďte mi účast.
Za Spolek Zděná 2012           A.Krajdl (starosta spolku)