Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zprávičky v roce 2016


Aktuálně dne 1.12.2016

Dobrý den, Ahoj Všem
Po dlouhé odmlce  informujeme k dění kolem Zděné. Čtvrt roku ani čárka. Proč? Né že by se nic nedělo, naopak byl to hodně intenzivní podzim, hlavně z hlediska administrativy kolem krajské dotace plus další možné potenciály. O tom by se asi nikomu číst nechtělo. Navíc není dobré odhalovat uplně Vše najednou:-).

Krajská dotace
Povedlo se, nicméně nedokážeme vyhovět všem podmínkám k udělení dotace (stavební povolení dokonce roku). Navštivili jsme Krajký úřad, a s velkou úlevou zjistili, že můžeme požádat o dodatečné dodání zmíněných podkladu. Intenzivně na tom pracujeme (pohledy v příloze).
Jinak hodně zmíněné nepopulární  administrace, učíme se. Dotace je postavena na část prvního patra.

Valná hromada v 2016
Již tradičně se Valná hromada uskuteční v Lidovém domě Zaječov a to 8.12.2016 (čtvrtek) od 19 hod (program zašleme). Vzhledem k nutné 50% účasti k usnášení-schopnosti prosím doražte ( máme více dobrých zpráv).

Rekonstrukce
Druhá polovina roku 2016 se nese ve stylu stavění kamenné zdi v místnosti zvané salonek (klenba), více přílohy. Samozřejmě nemohlo chybět bourání a vyvážení suti.

Kultura
Dokumentární cestopisné filmy  Roberta Huňáčka jsou tutovka, na páteční přednášce o Kubě z 25.11.2016 bylo téměř plno. Kasička nám z těžkla o 3.506,- Kč. Děkujeme 
Připomínám již třetí tradiční koncert skupiny JENTET a to třetí adventní neděli 11.12. 2016 od 15 hod. Přijďte se Vánočně naladit a přitom pěkně vymrznout.


Aktuálně dne  24.6.2016

Dobrý den, Ahoj,

Ke kultuře
V rámci doprovodného programu při oslavách stého výročí kopané v Zaječově budou po čase ve Zděné dveře dokořán v podobě výstavy sportovně - kulturního dění v Zaječově uplynulého dvacátého století.  Svoji činnost zde kreativně prezentuje nejenom TJ Zaječov, ale i Hasiči, Zlaťáci, Chovatelé, Nohejbalisté, vše podtrhnuté pohárem našeho mladého Mistra světa Rybolovné techniky Radka Spáčila a dalších. Jsme moc rádi, že i když provizorně a jenom na pár dnů, Zděná se svleče z monterek a kulturně ožije. Pro Náš spolek jenom dobře, alespoň si veřejnost bude moci udělat obrázek kolik se toho udělalo.
- program oslav (googluj TJ Zaječov)
- dveře dokořán ve Zděné od 24-26.6. 2016 vždy od 10-18 hod, po osobní domluvě kdykoliv.

Brigády
pokud by jsi našel chvilku čas přijít na brigádu(přes léto se bude bourat a vyvážet suť, není malé pomoci), anebo máš myšlenku, jak jinak býti prospěšný v naší snaze, néváhej se ozvat. I když to třeba nebude uplně aktuální Tvoje pomoc mi si ji uložíme a za včasu ozveme.

S pozdravem Zážitkového léta za Spolek Zděná 2012 A.Krajdl


Aktuálně dne  13.6.2016

Jaro 2016 ve Zděné

Spolek Zděná 2012 si Vás opět dovoluje krátce informovat o tom, co je ve Zděné nového a co chystáme v létě 2016.

Začátkem jara Zděná zaznamenala významnou stavební změnu, a to v podobě nově vybetonované a zateplené podlahy cca. 87m2 v části přízemí směrem do křižovatky. Nová podlaha mezi okopanými zdmi hodně svítí, a tak se Zděná konečně proměnila z vyklizené budovy na stavbu. O rozhodnutí vrátit se k původním úzkým vysokým oknům s využitím stávajících kleneb jsme již informovali. Jejich výroba již finišuje. Jedná se o dvoukřídlové euro-okno s pevným obloukovým nadsvětlíkem s přidanými rustikálními prvky.

Již to bude rok a půl, co jsme na základě Vašich SMS zpráv (za které ještě jednou mnohokrát děkujeme), přebírali první cenu v podobě půlmilionové výhry od Nadace ČEZ za účast v cyklu Příběhy neobyčejné energie v dokumentu Zděná pod Střechou. Byla to jedna velká pohádka a my jsme právě dopsali její poslední stránku v podobě řádného vyúčtování celkové výhry s doprovodnou zprávou od auditora. Podání celkového vyúčtování vnímáme jako další cennou zkušenost, v naší snaze rekonstrukce a znovuzrození života ve Zděné.

V létě bychom rádi pokračovali vyčištěním příček ve střední části a přípravami na osazení nových oken.

S pozdravem, poděkováním a přáním pohodového léta za Spolek Zděná 2012

12.6.2016 Aleš Krajdl


Aktuálně dne  26.4.2016

Dobrý den, Ahoj po čase informování k dění kolem Zděné.

Ekonomika
- daňové příznání podané již přes datovku, seznámení s našimi příjmy-výdaji více ve výsledovce 2015
- nahlednutí do Našich transparentních účtů - kdykoliv na našich stránkách Zděná-Zaječov

Členské příspěvky za rok 2016 (Spolek Zděná 2016 =37 členů)
-částka členského příspěvku byla na Valné hromadě odsouhlasena ve výši 100kč. Tímto si dovoluji požádat právoplatné členy o zaslání příspěvku (nejlépe do konce dubna 2016) na Náš sbírkový účet 2000424224/2010 ve zprávě pro příjemce či poznámce uve'dte Jméno Příjmení-členský příspěvek 2016. Druhá varianta je předat osobně Starostovi spolku :-).

K rekonstrukci
Podlahy - již měsíc chodíme - těšíme  z nových podlah, opravdu velká změna. K parametrům: izolavali jsme polystyrenem EPS-50 do konečné tlouštky izolace v rozmezí (100-150mm), nohy by nás ve Zděné zíbst neměly. Beton tlouštky 50-70mm s kari sítí. Poděkování Všem-více fota.
 
Okna
Dlohodobým zvažováním- porovnáváním x-variant, jsme dospěli k tomuto druhu oken- více příloha. Jedná se o 10ks (polovina Zděné, více si nemůžeme dovolit) v celkové hodnotě 184 000 Kč (cena bude lehce vyšší o rustikální kličky-řešíme). Výrobce je  regionální : Zima-Hostomice, nejvýhodnější nábídka s významnou slevou, navíc se povedlo vykomunikovat, dalších 10 000Kč dolu za reklamní banner na Zděnou. Pokud si otevřete wordovský dokument (p.Krajdl), v budoucnu jistě oceníme, že umístěním praktického prvku ve spodní části křídla se opravdu snažíme myslet na vše. Obdařeno je popuze jedno okno. Parametry: 
Euro-okno 68, Smrk, izolační dvojsklo 4-16-4, U=1,1Wm2K, doplněné o rustikální prvky v podobě, dřevěné okapnice, profilových klapaček, hnědého silikonu a rámečku ve dvojskle, zesíleného fixního oblouku. Záloha zaplacena, okna ve výrobě. Kdy je uvidíme osazená? Ever-green story=stavební povolení, věříme podzim 2016.

Aktuálně
- připravujeme podklady pro Nadaci ČEZ k vyúčtovaní výhry 500 000Kč, hledání vhodného auditora splňující smlouvou dané podmínky atd.
-  dodělat komín

Brigády
Rádi bychom již nově vybetonované místnosti nezanášeli, tak abychom si co nejvice ušetřili čas a energii na efektivní práci a pokračovali dále v rekonstrukci těchto mítností na čisto. Velký sál je naskladněn dřevem, a tak jsme se rozhodli zřídit pracovní-skladovací prostor ve střední části. Tzn. vybouchat a vyvozit stávající příčky od sociálek, které stejně musejí ven, navíc se nám otevře prostor pro přívod kanalizace. Tady se otevírá prostor pro psychickou  relaxaci s pneumatickým kladivem.
Termíny nejbližších brigád jsou obecně soboty od 7hod (nejbližší 30.4)., prosím o nahlášení nejlepe na tel: 732178391 anebo můžeme najít jiný termín (když bude pršet). Když se sejdeme v pěti, tak za dvě dopoledne máme vyvoženo. Budeme rádi, když nás navštívíte.
S pozdravem Všeho dobrého A.Krajdl


Aktuálně dne 3.2.2016

Dobrý den, Ahoj Všem
Po delší době zrochu informovanosti o životě kolem Zděné. Ten kdo se nezajde podívat osobně do interierů Zděné, či sem tam nesjede na stránkách Náš tranparentní účet, kde to v poslední době konečně začíná  od  nás pěkně foukat, možná nabývá pocitu, že aktivní dění kolem Zděné vzalo za své zimním spánkem. Nespíme, přes tu téměř metrovou zed toho není moc vidět, nezbytná adninistrativa už vůbec ne, přijďte nás navštívit:-)

K rekonstrukci
-podhledové trámy usazeny v podbetonovaných kapsách, ukázka budoucího stropu v podobě starých překládaných prken ze staré školy(více foto.)
-vybourání původních podlah (recepce, salonek,fitko) z důvodu zateplení podlah polystyrenem tl. 100mm. Vize zateplení je nasledující, zateplit podlahy, nová okna, stropy, ale myšlence opláštování obvodového zdiva polystyrenem (260 let kamenné zdivo) se budeme snažit ubránit. Více fota z právě probíhajícího bourání.
-trpělivou prací jsme stavbu komína dotáhli pod střechu (foto), nad střešní čast, počká na jaro
-kachlová kamna je dlouhá story, v kostce. Využíváme šance, která by se nemusela opakovat, v podobě potkání kachlového velmistra s  osobní rodinnou vazbou na Zděnou a tím pro nás dosažitelné ceny za troje kachlové kamna. Kamna sdílejí společný roh, tudíš budou mít společný kouřovod s jedním topeništěm. Jedná se o druh kamen zvaný Šumava (základ 1000x1000mm), barevností v čelních místnostech jsme se chovali konvenčně(lahvově zelená, medová), ale ve fitku jsme se  již uvolnili. Záloha na kachle poslána 72 000Kč, předpokládaná celková cena 150 000Kč. Stavět se bude, až pan kamnář najde čas.
-poptáváme nová okna-polovina oken do Zděné je takřka jednou tak dražší než střešní tašky, tady opravdu moc protoru pro kouzlení není, a tak jsme hodně zvažovali.Věříme, že na obrázku zvolená okna posunou budovu o stupínek výše. Více obrázek-materiál-dřevo, horní oblouk bude pevný.

k administrativě-příště 

K brigádám-důležité
Naskytla se nám možnost za velmi dobrých podmínek od místní stavební firmy Milana Levčíka, položení betonové podlahy, začátkem příštího týdne (pak už zase nebudou mít čas). Zbývá nám ještě dovyklidit jednu místnost, těch jakoby davových brigád letos už moc nebude. Zkrátím to. Pokud Vám jenom trošku čas dovolí zkuste příjít na brigádu tuto sobotu 5.3 od 8hod na dopoledne. Pokud možno se mi ohlaste, lépe se plánuje(732178391)

Ke kultuře
-cestovačka po Islandu formou dokumentu za doprovodu poutavého povídání od Roberta Huňáčka (pozvánka v příloze, prosím šiřte). Ten, kdo byl na Mongolsku od stejného autora, tak věřím, že se určitě shodneme. Pan Huňáček, jak  kamerou tak povídat umí.
s přáním Všeho dobrého za Spolek Zděná 2012 A.Krajdl