Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zprávičky v roce 2013


Zděná zprávičky k 19.12.2013

Dobrý den,
více informácí o činnosti kolem Zděné stále v roce 2013
k rekonstrukci
Jednim slovem téměř zazimováno, počasí je Náš největší kamarád, Děkujeme. Nicméně rádi bychom ještě přikryli plachtou druhou stranu od cesty. V průběhu zimy konstrukci vyztužili vzpěry. Jakmile se oteplí(březen), začneme s přípravou tašek (čištění starých ), jednoduše pokračovat střechou dokud se nepoloží tašky zpět.
k dotacím
Pod dojmem hodně udělané práce a občanů Zaječova, kteří se ptají na novou krytinu,  jsme v polovině listopadu 2013 si dovolili podát žádost na obec na novou krytinu a to částku 295 tis. Žádost byla zamítnuta.
Zpracovali a poslali (včera 18,12,2013) jsme žádost na Středočeský kraj. Kéž by...

k brigádám
Je třeba ještě natáhnout zmíněnou plachtu na druhou stranu práce pro tři lidi cca na tři hodiny, navrhuji 25-26.12 dopoledne, další možný termín vítán. Kdo by měl chuť, během ledna nebo února až budou teplejiší dny, přijít pomoci vrátit vzpěry(kleštiny) zpět do vazby, ozvěte se a domluvíme si možný termín.
k transparentnímu účtu
Dokonce roku bychom rádi poplatili všechny faktůry, abychom šli do Nového roku s čistým štítem a tak nezbyde než do účtu sáhnout. Děkujeme za zaslané příspěvky, účet bude funkční do léta příštího roku, kasička je stále na Obecním úřadu na vyžádání.
Přejeme pohodové Svátky v kombinaci s pevným Zdravím v novém roce O.S.Zděná (A.Krajdl)


Zděná zprávičky k 4.11.2013

Dobrý den,
info k rekonstrukci Zděné
Dnes jsme obdrželi stavební povolení k rekonstrukci střechy. Požadavek od stavebního úřadu je provést základní opravu střechy k termínu 31.12.2013. Během posledních měsíců jsme nevypisovali oficiálně brigády, neboť jsme šetřili síly brigádníků na tento okamžik, a proto rekonstrukci předpřipravovali s několika  brigádníky. Vyjma tašek máme již všechen materiál připraven přímo na místě nebo k vyzvednutí.
Plán rekonstrukce je:
-shodit celou střechu najednou pomocí šupen již tento víkend, následně celou střechu zaplachtovat (čtyři plachty 10x15m)
-střechu vyrovnat pomocí již nařezaných příložek, opravit krov ze strany od pošty, zbylý krov se vizualně zdá v pořádku, uvídíme
-střechu potáhnout folií a nově nalaťovat
-nově oplechovat(žlábky, svody), nad komínem stále visí otazník, nejpravděpodobnější varianta je zbourat pod střechu
-položit zpátky shozené betonové tašky ( v zásobě máme asi kolem 80m2 náhradních tašek, hledáme další)
 Doufáme, že vše stihneme do prvního sněhu.

Všichni víme, že zima je za rohem, počasí nestálé, krátké dny nám také nepomohou, nicméně bez vyřízeného povolení, které dnes již máme jsme si netroufli začít rekonstrukci dřívěji. Rekonstrukce bude prováděna pod vedením T. Brauma. Nemáme finance na to abychom plně zadali rekonstrukci firmě, proto bude pro nás každá odpracovaná dobrovolná hodina nesmírně cená. Níže uvedu brigadnické dny na příští dva týdny. Pokud Vám bude nějaký termín vyhovovat, určitě se ozvěte, jde do tuhého. Čas setkání si dohodne vždy individuálně předem.
Tento týden - pátek, sobota, neděle-8,9,10.11.2013
Příští týden - úterý, středa, čtvrtek,pátek, sobota, neděle, či-li 12.,13.,14.,15.,16.,17.11.2013
O dalších termínech budete včas informováni, snažte se informovat okolí, každá ruka dobrá. Nenechte se zmást střechou, spousta práce se bude odehrávat na zemi(odebírání, skládání tašek).
S pozdravem O.S. Zděná (A.Krajdl)


Zděná zprávičky k 16.10.2013

Dobrý den,
k rekonstrukci
Čekáme na stavební povolení (první žádost jsme museli upravovat a tak opět čekáme), jakmile dojde, začneme opravu krovu. Pokud přijde povolení dokonce tohoto týdne budeme informovat operativně o sobotní či nedělní brigádě.
Středočeský kraj schvalil pro nás velmi zajímavé dotační tituly, hovorově řečeno přímo ušité na Náš projekt Zděná. Podívejte se do odkazů níže. Více očí víc vidí.
Vzhledem k začínající rekonstrukci a zmíněných dotačních titulů si dovolujeme uspořádat schůzi příští pondělí v 19hod. (21.10.2013) v malém sále Lidového domu. Obsahem schůzky budou dvě velká témata již zmíněné  rekonstrukce a možné dotace. Bude důležité si říct, kdo z nás, co může udělat. Zkrátka dostat co nejreálnější představu Vaší pomoci ve společném snažení projektu Zděná.
S pozdravem O.S. Zděna (A.Krajdl)

a) zřízení od 01.10.2013 těchto účelových peněžních fondů:

Středočeský Fond vzdělávání, sportu, volného času a primární prevence (fond bude rozpočtován v rámci kapitoly 05 - Školství)
Středočeský Fond cestovního ruchu (fond bude rozpočtován v rámci kapitoly 08 - Regionální rozvoj)
Středočeský Fond podpory malého a středního podnikání (fond bude rozpočtován v rámci kapitoly 08 - Regionální rozvoj)


Zděná zprávičky k 29.9.2013

Info k rekonstrukci střechy
Probíhají přípravy na opravu krovu, již jsme částečně zasáhli do střechy, abychom udělali nový věnec plus s kapsy na stropní trány. Máme zašalováno, zítra bychom chtěli betonovat. Nevypsali jsme zatím žádnou brigádu na tyto přípravy neboť šetříme brigádnícké síly, až se vložíme do celé střechy.

Naskytla se nám možnost vydělat pro Sdružení nějakou korunu formou pořadatelského dohlížení při Rally Příbram. Koná se 6. října(neděle), podmínky jsou dohlížet u trati od 8-15hod to vše za 350Kč. Dostali bychom 6míst mezi horní Kvaní a bytovkami, pokud by byl z naší strany větší zájem, tak poté připadají další místa v lesu . Prosím, ozvěte se, co nejdříve( nejlépe do pondělí) nebot potřebujeme nahlásit počet pořadatelů.

ke kultuře
Koncert skupiny Telletebies se určitě povedl, kluci zahráli výborně, do kasičky se povedlo vybrat 3 127Kč +20Eur.

Povedlo se Nám sehnat cca 80m2 náhradních tašek na Zděnou, určitě dále sháníme, pokud víte o nepotřebných betonkách, určitě se ozvěte. Dále budeme potřebovat na opravu krovu při vystužení trámu zavitové tyče, bereme jakýkoliv pruměr větši než 8 mm.


Zděná zprávičky k 16.9.2013

Dobrý den,
informace o Zděné
k Veřejné sbírce na Zděnou
Veřejná sbírka na rekonstrukci Zděné byla zahájena začátkem srpna dny otevřených dveří ve Zděné s doprovodnou výstavou. Celkem se na vlastní oči o stavu Zděné přišlo podívat 230 návštěvníků, kteří dohromady přispěli částkou 30 720Kč. Posléze byla kasička umístěná v kancekáři OÚ Zaječova dokonce měsice srpna, vzhledem probíhající rekonstruci úřadu jsme kasičku prozatím stáhli. Veřejná sbírka je vyhlášena do  srpna 2014. Dále je možné přispět  na Zděnou, na transparentní účet zřízený za účelem sbírky, na kterém se k dnešnímu dni sešlo 21 600Kč. Možnost přispění a  nahlednutí na stránkách sdružení www.zdena-zajecov.estranky.cz/.

k rekonstrukci
- koupili jsme použité suché krovy v celkové hodnotě 51 200Kč
- dnes 16.9.2013 byla přes podatelnu podána žádost o stavební povolení s projekovou dokumentací zpracovanou od statika na opravu střechy( věříme ve stavební povolení do deseti dnů, nebudeme předbíhat, nicméně cena tohoto stavebního povolení 5000Kč)
-povedlo se nám sehnat trubkové lešení nutné k vzhledem pohybu a bezpečnosti při opravě střechy
-poptáváme ceny nejnutnějšího materiálu pro opravu střechy

naše vize
Vycházíme z našich finančních možností, které momentálně jsou 142 000Kč (70 000 z OÚ Zaječov na dřevo, 52 320 se sbírky, 19 680 z aktivit sdružení). Bohužel se nám ještě nepodařilo dosáhnout na novou krytinu. Nicméně proto, aby jsme strhli tlak ze Stavebního úřadu a tím položili dění kolem Zděné do klidu je nutné opravit střechu. Nic nemáme jisté a tak se těžko píše. Nicméně budeme se snažit, opravit krov, dát střechu pod folii, nově nalaťovat a oplechovat, položit zpět staré tašky. Tímto bude zakonzervováno.
k brigádám
nejbližší brigády se uskuteční tento pátek 20.9 od 13hod a sobotu od 21.9. od 7hod dopoledne. Budeme stavět trubkové lešení. Pokud Vám termíny vyhovují potvrdte, pokud můžete přijít později, nevadí.
k brigádám týkající se opravy střechy
Oprava střechy se bude provádět pod vedením Tomáše Brauma. Tady bude důležité vše důkladně naplánovat. Pravděpodobně budeme opravovat v první polovině října. Asi netřeba zdůrazňovat, bude třeba se hecnout. Rád bych se zeptal všech i těch , kteří se ještě neúčastnili žádné brigády, jestli by byli ochotni přijít pomoci. Terminy brigádních dnů budou dopředu známé, jakmile se nahlásíte, bude nutné dodržet slovo( dva na tak velké střeše moc nezmůžou). Priorita je bezpečnost, né každý může na střechu, ale i podávání latí nebo skládání tašek na paletu nám hodně pomůže. Abychom měli, co nejreálnější obrázek ozvěte se.
ke kultuře
Zaječovská kapela TELETUBBIES zakončí léto 2013 koncertem na Zděnou a svoje hudební nástroje rozezní tuto sobotu 21.9 od 20 hod v málém sále Lidového domu v Zaječově vše za přítomnosti naší kasičky. Těšíme se na Vaší návštěvu
S pozdravem O.S. Zděná ( A.Krajdl)


Zděná zprávičky k 11.8.2013

Zděná info:
Od zítra 12.8 bude kasička Veřejné sbírky na Zděnou umístěná v kanceláři obecního úřadu, na požádaní ji zaměstnankyně vyndají. Prosím šiřte osvětu této možnosti. Odhadem se dohromady  do kasičky či transparentního účtu vybralo 50tis. Trvání sbírky je jeden rok, na obci kasička bude do konce srpna. Během srpna určitě ještě uděláme další den otevřených dveří.

ke stavební činnosti:
Poptáváme nejvýhodnější ceny nákupu, dřeva, folie a latí na nové tašky se zatím nepovedlo vybrat. Na přelomu srpna-září, budeme chtít postavit trubkové lešení ve vnitřku budovy v oblasti propadlé koupelny, vzhledem k bezpečné opravě této havarijní části. Rovněž sháníme  lešení. Vše označíme do poslední žabky a trubky vrátíme. Výhledově je v plánu, začít s opravou střechy v druhé polovině září.
S pozdravem O.S. Zděná (A. Krajdl)


Zděná zprávičky k 1.8.2013

Dobrý den,
dovoluji si připomenout Den otevřených dveří ve Zděné tento víkend 3.-4.8.2013 vždy od 10-16hod.
Šiřte osvětu otevření mezi spoluobčany, určitě máme co nabídnout.
S pozdravem O.S. Zděná (A. Krajdl)


Zděná zprávičky k 23.7.2013

Dobrý den,
info ke Zděné:
Důležité 25.7 2013 (tento čtvrtek) se uskuteční schůze v Lidovém domě od 19:30 hod. Hlavními body bude, propagace Veřejné sbírky, která se vyhlásí oficiálně 3-4.8.2013 dnem otevřených dveří spolu s výstavou fotografií na téma Zaječov a okolí. Sbírku budeme propagovat formou informačních letáků(vz. příloha), plakáty a obecním rozhlasem.
Toto je opravdu důležité, v mezi období, samozřejmě i poté, bychom rádi rozšiřovali darovací smlouvy(část se nechá uplatnit v nákladech) nebo smlouvy o poskytnutí protislužby (formou reklamní tabule, celá částka se může dát do nákladů). Určitě je větší šance dostat dar, když oslovíme někoho přes známost  anebo nám alespoň pomůžete dohodnout schůzku. Zjednodušeně se začíná lámat chleba, ted potřebujeme pomoc opravdu každého z Vás. Asi všichni někoho známe s potenciálem daru,ale zároveň nás přepadnou  slova, blbá doba, krize, povodně a zavěrem ten nic nedá a je hotovo. Nezbýva než napsat otřepané. Za zeptání nic nedáš. To je určitě pravda, dále nesmíme zapomenout, že se bude šířit alespoň informace o občanské aktivitě v Zaječově. A kdo ví, třeba poskytne dar v budoucnu? Pokud Vám navrhnutý termín nevyhovuje určitě se spojte na email:zdena-zajecov@seznam.cz nebo aleskrajdl@seznam.cz či tel:732 178391 dohodneme se individuálně. Více info. ve čtvrtek.
Půdorys navrženého podkroví v příloze, dle kterého statik navrhuje opravu krovu.
k brigádám:
téměř zaskleno, budeme dovyklizovat na den otevřených dveří
termíny:
23.7.2013 od 17-19 hod. (dnes)
24.7.2013 od 17-19 hod. (středa)
30.7.2013 od 17-19 hod. (úterý)
31.7.2013 od 17-19 hod. (středa)
2.8.2013 od 17-19 hod. (pátek)
k informačním letákům:
kdyby nám chtěl někdo pomoc k vytisknutím letáků na sbírku(dohromady 600ks.), každá špetka pomůže

Nová adresa sdružení je: email: zdena-zajecov@seznam.cz
S pozdravem O.S. Zděná


Zděná zprávičky k 2.7.2013

Zděná info:
- poslali jsme oznámení o konání veřejné sbírky na Krajský úřad (lhůta 30dnů), sbírka se pravděpodobně odstrartuje společně s výstavou historických fotografiích Zaječova ve Zděné (termín koncem července, budeme informovat), v těchto dnech je důležité šířit osvětu, snažme se všichni co nejvíce informovat, vysvětlovat veřejnost s Naším záměrem
- zpracovává se projekt na stavební povolení, v první patro rozšíříme o letní sportovní ubytovnu (přespání cca 20lidí), prostory v přízemí, kde jsme původně navrhovali kavárnu-cukrárnu, budou sloužit, jako zázemí sportovní ubytovny( salonek-společenská místnost nebo školící místnost,  vedlejší místnost malá jídelna s mini kuchyňkou(snídaně),
- myšlenka je oslovit sportovní oddíly, třídy,(sportovní areál, stravovací zařízení vše do 150metrů od Zděné samozřejmě plus možnost využití vnitřního zařízení zděné), dále cykloturisti, houbaři, potenciál určitě velký

Brigády pokračujeme v zasklívání, vyklízení.
3.7 (středa) od 17-20hod
10.7(středa) od 17-19hod
17.7(středa) od 17-19hod
navrhněte jiný termín Vítáme
S pozdravem O.S. Zděná (A.Krajdl)


Zděná zprávičky k 20.6.2013

Dobrý den,
ke Zděné:
- minulé pondělí jsme absolhovali schůzku na stavebním úřadě(zastupci sdružení Srp, Havlík, Krajdl s paní Wiedlingovou, již bez zástupců Obce, máme plnou moc k jednání o Zděné, dokud nebude zavkladováno na katastru), předali jsme žádost o prodloužení lhůty stavebního povolení, z úřadu jsme odcházeli s dobrým pocitem( žádost níže).
- poslali jsme oznámení o veřejné sbírce, pokud pujde vše hladce tak do 30 dnů, se může oficiálně vyhlásit (budeme detailněji informovat)
k brigádám: momentálně je ve Zděné hodně příjemně [:-)] (chládek). Pokračujeme ve vyklízení a zasklívání. Budeme také vyvážet šrot ze Zděné, pokud se chcete něčeho zbavit ozvěte se odvezeme. Jiné termíny navrhy brigád vítáme.
22.6 (sobota) od 7-11hod
26.6 (středa) 17-19 hod
29.6(sobota) od 7-11ho
S pozdravem O.S. Zděná ( Krajdl)


Zděná zprávičky k 10.6.2013

Dobrý den,
ke Zděné:
- na Veřejném zasedání ze 7.6 zastupitelé rozhodli v poměru 10:1 ve prospěch prodeje objektu Zděná č.p.33 a přilehlého pozemku O.S. Zděná
-dnes 10.6.2013 A.Krajdl na OÚ Zaječov podepsal kupní smlouvu a předal symbolickou 1Kč
- statik tento týden zpracovává projektovou dokumentaci na opravu krovu a stropní konstrukce, ktrerá bude zaslána tento pátek na stavební úřad, kde se začatkém příštího týdne sejdeme k osobnímu jednání
-zprácováváme formulář darovací smlouvy
-zařizujeme administraci k Veřejné sbírce
 
ke kultuře:
- osobně jsme se přesvědčili, že budova Zděné není lhostejná ani ve Strašicích, kde jsme propagovali minulou sobotu na zdejší 3 Muzejní kulturní noci, perličkou byl 88letý stařeřek, jenž velmi živě pamatoval kulturní dění ve Zděné, významně přispěl do kasičky s přáním ještě jednoho tance ve Zděné

brigády:
Minulou sobotu jsme vyjmuli stropní trám(shnilý) nad sálem a dokončili druhé okno.

Nejbližší brigády se uskuteční tuto středu a sobotu, budeme pokračovat ve vyklízení a repasování oken. Pokud Vám nabízené termíny vyhovují, neváhejte mi potvrdit účast prosím, navrhněte termíny do budoucna, rádi se Vám přizpůsobíme.
12.6 středa od 16:00-19hod
15.6 sobota od 7-11hod
19.6 středa od 16-17hod
22.6 sobota od 7-11hod
Spozdravem O.S. Zděná (A.Krajdl)


Zděná zprávičky k 7.6.2013

Koupě budovy Zděná za 1,- Kč od OÚ Zaječov

Na Veřejném zasedání ze 7.6 zastupitelé rozhodli v poměru 10:1 ve prospěch prodeje objektu Zděná č.p.33 a přilehlého pozemku O.S.Zděná. Dnes 10.6.2013 Aleš Krajdl na OÚ Zaječov podepsal kupní smlouvu a předal symbolickou 1,- Kč. Budova Zděná byla koupena s podmínkou zachování občanské vybavenosti a v případném prodeji si OÚ Zaječov stanovil podmínku odkupního práva na budovu a pozemky Zděné .

Další zprávy:

Statik tento týden zpracovává projektovou dokumentaci na opravu krovu a stropní konstrukce. Zprácováváme formulář darovací smlouvy a zařizujeme administraci k veřejné sbírce.


Zděná zprávičky k 3.6.2013

Dobrý den,
dovolím si informovat i přes probíhající povodně.
Ke Zděné:
- dnes dopoledne přes vyhlášený třetí stupeň v Zaječově, sklepní prostory  Zděné zůstaly  suché
- založili jsme účet u Fio bank (všechny operace zdarma), během sbírky bude transparentní
- tento pátek se uskuteční Veřejné zasedání v Lidovém domě od 20hod, s jediným bodem Prodej  Zděné za 1,- Kč (více v pozvánce), účast velmi vítaná

Ke kultuře:
- s radostí jsme přijali pozvání na 3. strašickou Muzejní noc a tak budeme poprvé aktivně šířít Naše snažení za hranicemi Zaječova formou stánku( více příloha)

K brigádám:
- hromada dřeva odvežena
- pokračujeme v repasování oken a vyklízení, v sobotu odpoledne dojede statik, pokud Vám bude nejbližší středeční či sobotní termín vyhovovat, určitě se ozvěte, abychom připravili Zděnou co nejlépe na sobotu. Neváhejte navrhnout termín, který Vám lépe vyhovuje, rádi se přizpůsobíme.

Termíny nejbližších brigád:
5.6.2013 od 16:15-19 hod. tato středa
8.6 2013 od 7-11 hod. (sobota)
12.6 2013 od 16:15-19 hod. (středa)
15.6 2013 od 7-11 hod. (sobota)

S pozdravem O.S. Zděná (A.Krajdl)


Zděná zprávičky k 27.5.2013

Dobrý den,
Info ke Zděné:
- koncem minulého týdne se povedlo přivézt 90 tabulí z Cheznovic za odvoz (majitel si rozmyslel stavbu skleníku), tím máme na 2/3 oken, stále hledáme sklo
- zasklíváni se ujal p. Plecitý( již máme zaskleno 6křídel)
- na nejbližších brigádách budeme dovyklízet, dále repasovat vnější křídla včetně rámu( vše co je vidět z venku), pokud Vám termíny brigád nevyhovují, mohu Vám přivést vnější okenní křidla domů( v rámci Zaječova) k jejich přípravě  k zasklení (vyčištění polodrážky od tmelu, lehké přebroušení), jednalo by se o pět křídel (jedno okno)

Následující termíny brigád ve Zděné
30.5. (čtvrtek) od 16-19hod
1.6. (sobota) od 7-11hod
5.6. (středa) od 16-19hod
8.6. (sobota) od 7-11hod

S pozdravem O.S. Zděná (A. Krajdl)

 


Zděná zprávičky k 21.5.2013

Dobrý den,
ke Zděné:
-  uspěli jsme se žádostí o dřevo, zastupitelstvo nás podpoří  částkou 70 000Kč  na nákup stavebního dříví (oprava krovu a stropní konstrukce)
- zasklení oken se vydáme postupnou cestou zasklívání, sháníme stará okna se skly, která vyndáme, rozměrově nařežeme, opětovně zasklíme Již jsem kontaktovali pány Fišera a Šímunka, poptáme se u Lisého ve Vískách asi největší potenciál k přísunu skla, každá tabulka dobrá pokud a nějaké víte. Budeme zasklívat pouze vnější křídlo, natřeme viditelné části(z venku) křídel a okenních rámu, tak abychom co nejvíce zlepšili vzhled budovy.

Nejbližší brigády se uskuteční tento čtvrtek a sobotu, budeme pokračovat ve vyklízení, připravovat okna(čištění), pokud Vám nabízené termíny vyhovují, neváhejte mi potvrdit účast prosím, navrhněte termíny do budoucna, rádi se Vám přizpůsobíme.
23.5 čtvrtek od 16:00-19hod
25.5 sobota od 7-11hod
                                                      s pozdravem O.S. Zděná (A.Krajdl)


Zděná zprávičky k 13.5.2013

Dobrý den,
Ke Zděné:
- bohužel nám byla zamítnuta žádost v Securitu na odpadové sklo, hledáme jinde.
-nástěnka (viz foto)
Ke kultuře:
-výstava historických fotografií, prezentace Zděné, doprovodný stánek pri Mariánské pouti minulou sobotu, byl dobře namíchaný koktejl (více časem ve článku na stránkách), velké poděkování Všem
-příspěvky do kasičky na rekonstrukci střechy během výstavy a dobrovodným prodejem se podařilo vybrat či utržit 4180kč na Zděnou, děkujeme
K brigádám:
nejbližší brigády se uskuteční tuto středu a sobotu, budeme pokračovat ve vyklízení
14.5 středa od 16:30-19hod
17.5 sobota od 7-11hod
S pozdravem O.S. Zděná (A.Krajdl)


Zděná zprávičky k 6.5.2013

Dobrý den,
Info ke Zděné:
Napsali jsme článek do Zaječovských listů (článek v příloze). Instalovali nástěnku v centru od které si slibujeme kvalitnější informovanost zaječovské veřejnosti o dění kolem Zděné . Prosim, pokud zjistíte, že je nástěnka poškozená dejte co nejrychleji vědět. Podáváme žádost do firmy Securit v Hořovicích o možnosti daru kazových skleněných tabulí.

Ke kultuře:
Pořádáme výstavu historických fotografií ze Zaječova a to 11.5 (tato sobota) od 10-17hod. Výstava se uskuteční při Mariánské pouti v Klašteře ve Svaté Dobrotivé v prostoru přízemí zadního křídla. Pro informaci, klášter bude asi nejvíce zaneprázdněn od 12-15hod, kdy začnou docházet poutníci v procesí na mši.

K brigádám:
Stále vyklizíme prostory půdy, snažíme se všechen odpad rozdělit, postupně z recyklovat, aby jsme zaplatili co nejméně za skládku, a tak budeme pokračovat ve vyklízení v těchto termínech. Již tradičně, zda-li Vám nějaký z termínu vyhovuje, ozvěte se, pokud ne, navrhněte jiný.
následující brigády:
9.5 od 16:30-19hod tento čtvrtek
11.5 od 7-11hod tato sobota
14.5 od 16:30-19 hod přístí středa
17.5 od 7-11hod příští sobota
Ps: O dřevo už nějáké zájemce (dva), ale jeho dost, bylo by ideální, kdyby jste přijeli s vozejkem během brigád, tak aby zmizelo během 14 dní. Shodou náhod se mě na dřevo ze Zděné dnes ptala paní Kiliánová(z vršíčku) a tak poslední možnost odbytiště máme.
S pozdravem O.S. Zděná (A.Krajdl)


Zděná zprávičky k 28.4.2013

Dobrý den,
Info ke Zděné:
V pátek jsme předali oficiální žádost na obec ke koupi Zděné za 1 Kč s navrženými podmínkami.
Hledáme zájemce o dřevo ze Zděné za odvoz. Jedná se o  dříví níže na fotografii. Pokud nemáte možnost odvozu v rámci Zaječova můžeme zajistit. Dříví je suché, většinou prkna různých velikostí(staré stavební dříví). Pokud nikdo ze sdružení či ostatních do 2-3 dnů neprojeví zájem, budeme nabízet dále.  Prosim pokud máte zájem neváhejte se ozvat, potřebujeme jej vyklidit co nejdříve.
V průběhu následujícího měsice budeme odvážet šrot ze Zděné, pokud máte něco železného čeho se budete chtít zbavit, určitě se ozvěte, dojedeme, odvezeme.
K brigádám:
Minulý pátek jsme téměř dovyklidili suť z velké půdy. Následující brigády se uskuteční 3,4 (Pa, So) 5, vždy od 7 hod., budeme pokračovat ve vyklízení. Pokud Vám termín vyhovuje prosím ozvěte se zpět, jestliže by Vám vyhovoval raději odpolední termín v týdnu navrhněte, přizpůsobíme se.
Spozdravem O.S.Zděná (A.Krajdl)


Zděná zprávičky k 22.4.2013

Dobrý den,
info k brigádám
Minulý víkend se nám povedlo plně vyklidit jednu místnost v prvním patře, začali jsme vyklízet prostory velké půdy, již za podpory rádia.
Nejbližší brigády se uskuteční již tento pátek a sobotu(26-27.4.2013) vždy od 7-11hod. Pokud někomu navrhované termíny vyhovují, prosím potvrdtě účast, ozvu se zpět. Pokud Vám páteční, sobotní termíny a ranní hodiny nevyhovují, prosím napište, kdy jindy by se Vám to vyhovovalo lépe. Přizpůsobíme se, určitě má smysl se sejít, i kdyby na 2-3 hodiny odpoledne.

Info ke kultuře
Minulou slunečnou neděli (21.4) si na loutkové představení hry Princezna a drak v podání Aleše Bílka našlo cestu do velkého sálu v Lidovém domě 67 lidí z toho cca na konci hry 45 spokojených dětí. Na rekonstrukci Zděné do kasičky přibylo 1.753 Kč. 
S pozdravem O.S. Zděná(A.Krajdl)


Zděná zprávičky k 15.4.2013

Dobrý den,
dovoluji si oznámit termíny dalších brigád a to 19. a 20.4. (pátek, sobota), následující týden rovněž 26.4. a 27.4. (rovněž pátek, sobota), sejdeme se v 7 hod, plánovaný konec v 11hod. Minulý víkend jsme témeř dokončili vyklizení přízemí (více fota níže), nyní začneme s vyklizováním bytu a půdy.
Jedná se vždy o práci pro 5 lidí. Prosím pokud se Vám hodí nabízené termíny potvrdte mi, který upřednostnujete, ozvu se Vám zpátky. Jakmile se  termín naplní potřebným počtem brigádníků odešlu hromadný email o již naplněném termínů. Další termíny brigád nejsou známy, jakmile budou, budete s co největším časovým předstihem informováni.

Dnes ráno byl místostarosta oficiálně informován(bude dnes prezentovat zastupitelům na pracovní poradě) o záměru sdružení přistoupit ke koupi Zděné za symbolickou 1 Kč.

Sdružení hledá, shání, potřebuje toto:
Hledáme možnost půjčení šupny na tuto sobotu(nejideálnější způsob jak dostat suť z půdy na zahradu po šupně)
Připomenutí ke kultůře
Tuto neděli (21.4)se uskuteční v Lidovém domě Zaječov od 15 hod. loutkové představení pro děti. Loutkař Aleš Bílek uvede hru Princezna a drak.

S pozdravem O.S. Zděná (A.Krajdl)


19.4.2013 Se koná veřejné zasedání se Zděnou na programu.


12.4.2013 Se koná Valná hromada O.S. Zděná v LD Zaječov od 19 hod.


Zděná zprávičky k 8.4.2013

Dobrý den,
dovoluji si krátce informovat o dalších brigádách, které proběhly  v minulém týdnu. Ve středu (3.4.) bylo dokončeno podepření střešní konstrukce a tím nám byl umožněn bezpečný přístup k odklízení prostor propadlé koupelny, odkud se suť v pátek a sobotu odvážela ven na hromady. Ze 70% procent je tato část vyklizena (fota níže).

Tímto můžeme vyhásit pátou a šestou brigádu, které navrhuji na tyto termíny v 12.4(pátek) a 13.4 (sobota)  dopoledne, sejdeme se v 7hod, plánovaný konec 11:30hod. Náplní práce bude dovyklizení v prostoru strhlé koupelny, dokončení úklidu v přízemí.  V pátek se jedná o práci pro 4lidi v sobotu pro 6. Prosím pokud se Vám hodí nabízené termíny potvrdte mi, který upřednostnujete, ozvu se Vám zpátky. Jakmile se  termín naplní potřebným počtem brigádníků odešlu hromadný email o již naplněném termínů. Další termíny brigád budou patrně v následující pátek a sobotu(19-20.4).

Info kultura
Pateční přednášku navštívilo cca 40 posluchačů do kasičky se podařilo vybrat 1375Kč.

Připomenutí pateční Valné hromady 12.4 v malém sále Lidového domu od 19hod. Účast důležitá vzhledem k hlasování a přerozděléní činností.

S pozdravem O.S. Zděná (A.Krajdl)


Zděná zprávičky k 4.4.2013

Info kultura
Dobrý den, k vzhledem zájmu o opakování 2 části z promítání z cest(více pozvánka níže), dojde na její opakování, již zítra 5.4.2013 od 18:30hod v sále Zaječovského kina.
Opakování první části se těšilo překvapující účasti, hodně z řad přespolních cca 90lidí do kasičky se vybralo 2600kč.
S pozdravem A.Krajdl


Zděná Zprávičky 1.4.2013

Dobrý den,
dovoluji si krátce informovat o prvních dvou brigádách, které proběhly na Velký pátek a Bílou sobotu(níže fotky). První místnost úspěšně vyklizena, více informacích včetně fotodokumentace se bude objevovat na našich stránkách pod kolonkou brigády, která příbude během několika málo dnů.
 Během týdne bude havarijní část střechy staticky zajištěna tak, aby tato část pod koupelnou mohla být také bezpečně vyklizena. Tímto můžeme vyhásit třetí a čtvrtou brigádu, které navrhuji na tyto termíny v 5.4(pátek) a 6.4 (sobota)  dopoledne, sejdeme se v 7hod, plánovaný konec 11:30hod. Náplní práce bude vyklízení v prostoru strhlé koupelny. V pátek opět oddělíme dřevo od sutě, připravíme suť na sobotní vyvážení. V pátek se jedná o práci pro 4lidi v sobotu pro 5. Prosím pokud se Vám hodí nabízené termíny potvrdte mi, který upřednostnujete, ozvu se Vám zpátky. Jakmile se  termín naplní potřebným počtem brigádníků odešlu hromadný email o již naplněném termínů. Další termíny brigád nejsou známy, jakmile budou, budete s co největ časovým předstihem informováni.

Sdružení hledá, shání, potřebuje toto:
Hledáme odbyt pro vyvezení jemné suťě, nevíte o nějaké možnosti, proto abychom nemuseli vyvážet ven na hromadu a poté na valník(dvojtá práce)?
Budeme potřebovat pujčit elektrocentrálu, neboť nemáme vlastní elektřinu a k rozbití velkých kusů bude potřeba pneumatické kladivo?
S pozdravem O.S. Zděná (A.Krajdl)


Zděná Zprávičky k 28.3.2013

Dobrý den,
dovoluji si připomenout na Velký pátek opakování první části besedy z Cestovačky, dále na Bílou sobotu Velikonoční výstavu obohacenou a to pouze na sobotu o zajímavé vajíčkové exponáty, plus výtvarnou dílničku, kterou asi nejvíce ocení děti ( místo konání je obecní úřad od 10-16 hod.).
Pohodové Velikonoce O.S.Zděná (A.Krajdl)


Zděná zprávičky k 26.3.2013

Dobrý den,
dovoluji se Vás pozvat na Valnou hromadu, která se uskuteční 12.4 2013 v 19 hod. v malém sále Lidového domu v Zaječově. Proto, abychom byli usnášení schopní( k volbě předsedy) je potřeba vysoká účast.

Program
Informovat o současné situaci Zděné(včera 25.3 jsme s H. Srpem absolhovali schůzku na Stavenbím úřadě), veřejně probrat další kroky sdružení, tak abychom mohli prezentovat náš postoj OÚ Zaječov, potažmo veřejnosti na Veřejném zasedání 19.4 2013.
Volba předsedy sdružení.
Rozdělení jednotlivých úkolů či činnosti pro sdružení.

Brigáda
V minulém týdnu řemeslníci ve spolupráci se statikem strhli havarijní zdi v prostoru koupelny v prvním patře. Proto abychom ušetřili, co  nejvíc peněz vyčleněných OÚ Zaječov  na tuto část zabezpečovacích prácí a mohli je použít v další fázi rekonstrukce, nabídlo sdružení pomoc.( OÚ Zaječov vyčlenil na zabezpečovací práce 60-70tis., ještě není  známá faktůra od řemeslníků za 3-4dni práce, která tu částku ztenčí).
První brigáda se uskuteční 29 nebo 30.3 2013 dopoledne, sejdeme se v 7hod, plánovaný konec je 11:30hod. Jedná se o práci pro pět lidí. Náplní práce bude vyklizení místnosti v projektu nazvané posilovna, kde řemeslníci strhli zbytek propadlého falešného stropu. Jedná se o půvalový strop, či-li kombinace dřevěných půlkuláčů, hlíny a slámy. Dřevo odnosíme do sálu ke stěně( zkusíme jej později odprodat nebo nijak vyhandlovat), zem a slámu vyvozíme. Prosím pokud se Vám hodí nabízené termíny potvrdte mi, který upřednostnujete, ozvu se Vám zpátky. Jakmile se jeden z termínů naplní pěti lidmi odešlu hromadný email o již naplněném termínů. Další termíny brigád nejsou známy, jakmile budou, budete s co největším časovým předstihem informováni.
Jakákoliv informace o Vaší možné pomoci, at přímo na brigádách(Jak často? Který ze dnů upřednostnujete? atd.) nebo jiné další pomoci, má pro sdužení cenu zlata. Určitě napište, ozvěte se at máme co nejrealističtější obrázek. Děkuji
S přáním Hezkého dne O.S. Zděná (A. Krajdl)


Zděná zprávičky k 15.3.2013

Dobrý den,
dovoluji si vás pozvat na schůzku sdružení, která se uskuteční 18.3.2013 (pondělí) v 19 hod. v malém sále Lidového domu.
Předmětem schůzky bude, seznámení se současnou situací na jehož základě uděláme rozhodnutí v dalším postupu s OÚ Zaječov. Či-li budeme se rozhodovat zda-li koupíme Zděnou od OÚ Zaječov za současných nabízených podmínek (za 1 Kč).
S pozdravem Hezkého víkendu O.S. Zděná (A.Krajdl)

Pokud se nemůžete účastnit, pošlete svůj pohled na věc alespoň elektronicky, rád jej odprezentuji.


Zděná zprávičky k 11.3.2013

Dobrý den,
vzhledem zájmu o první část přednášky putování po Jížní Americe se uskuteční její opakování a to v termínu 29.3. 2013 v 18:30hod, opět v sálu Zaječovského kina. Více v příloze.
S pozdravem O.S. Zděná (A.Krajdl)


Zděná zprávičky k 4.3.2013

Informace k druhé besedě
Do  opětovně příjemně vytopeného zaječovského kina sešlo 100 občanů. V kasičce, na vstupném dobrovolném na Zděnou jsme vybrali krásných 3600 Kč. K vzhledem zájmu asi dvaceti učastníků o první přednášku, bude  tato část z opakována. Nejvíce pravděpodný termín se jeví 22. nebo 29.3. ve stejný čas 18:30hod, nicméně budete včas informováni. Děkujeme za účast a přispění. Perlička na závěr. Věkový rozdíl mezi nejstarším a nejmladším účastníkem byl úctyhodných 77 let.
S pozdravem O.S. Zděná (A.Krajdl)


Zděná zprávičky k 13.2.2013

Tímto Vás srdečně zveme na PROMÍTÁNÍ Z CEST, které se uskuteční ve dvou částech v pátek 22. 2. a 1.3. 2013 od 18:30 hodin v sále zaječovského kina. O fotografie a zážitky z putování po státech Jižní Ameriky se s Vámi podělí Aleš Krajdl.

31.1.2013 Proběhlo veřejné zasedání OZ

Ze zápisu O.S. Zděná

Dohoda na OU středa 30.1.2013

1) OU zajisti a zaplatí fázi c 1 – nejnutnější zabezpečení. Statik Kuneš s firmou T.Kellera + A.Krajdl (jakmile sleze sníh)

2) Poté dojde na statika a testy střešní konstrukce – výsledek by měl být seznam kroků nutných k zabezpečení budovy (zde je nutná maximální aktivita sdružení)

3) Jak bude nejnutnější zabezpečení hotové – sdružení by mělo začít vyklízet budovu (nutno dohodnout rozpis a vedení brigád)

4) OU souhlasí s podporou sdružení za podmínek, že sdružení převezme budovu za korunu

5) OU telefonicky potvrdilo, že pokud dojde na nejhorší, sdružení se nepodaří budovu zajistit a bude nařízena demolice, OU by dokázal financovat demolici


Zděná zprávičky k 1.2.2013

Vážení členové sdružení,
dovoluji si Vás pozvat na poradu sdružení, která se uskuteční dne 4.2 2013 v 19 hod v malém sále Lidového domu Zaječov.
Předmětem porady bude Vás osobně seznámit s výsledkem schůzky zástupců sdružení se zastupiteli ze dne 30.1.2012 na obecním úřadě a tím odpovědět na otázku, proč sdružení během veřejného zasedání dne 31. 1. 2013 neprezentovalo projekt. Dále Vás seznámíme s obsahem jednání na Stavebním úřadě v Hořovicích ze dne 1. 2. 2013. Probereme i další postup našeho sdružení.
S pozdravem a přáním pěkného dne,
O. S. Zděná ( A. Krajdl)


Zděná zprávičky k 30.1.2013

Vážení Členové sdružení,
dovoluje si  zaslat několik málo informacích. Dnes 30.1.2013 v 17hod, se zástupci sdružení opětovně setkají na OÚ Zaječov s obecními zastupiteli. Předmětem jednání bude vzájemná snaha o najití společné cesty ke kauze Zděná formou bezemoční diskuzí, tak abychom dokazali předjednat maximum na zítřejší zasedání v Lidovém domě od 19hod.
S pozdravem O.S. Zděná (A.Krajdl)


Zděná zprávičky k 14.1.2013

Informace k jednání na obci:

Sdružení zastupovalo 7 členů( Huml,Havlík,Bc.Charvátová,Ing. Vencl,Kastner,Braum,Krajdl) z obce se dostavilo 9 z 11 zastupitelů. Po krátké prezentaci projektu sdružením cca 20min, se pokračovalo cca ve dvouhodinové diskusi. Zastupitelé kladli otázky k projektu. Během jednání se minimálně skloňovalo slovo demolice.
Do 31.1. se na Stavbební úřad v Hořovicích musí OÚ Zaječov dodat harmonogram zabezpečovacích pracích, který je momentálně vypracováván plzeňským statikem. Sdružení se drželo návrhu, který je zpracován v projektu.
Sdružení dále uvedlo, že je připraveno hledat, jednat o dalších variantách záchrany a využití Zděné.
Zastupitelé svůj názor dnes nevyjádřili, příští pondělí mají pracovní poradu, kde bude jeden z bodu Zděná. O výsledku jednání bychom měli být informováni. Během následujícího týdne by se OÚ Zaječov měl vyjádřit k petici. Příští Veřejné zasedání bude 31.1 v 19 hod v Lidovém  domě (pozor je to čtvrtek). 

S pozdravem O.S. Zděná