Jdi na obsah Jdi na menu
 


Restaurace "U Andulky" ve Zděné

19. 5. 2017

V roce 1992 kupují budovu Zděné od potomků rodiny Kunců manželé Radek a Anna Köszeghyovi. V roce 1993 vydala Obec Zaječov brožuru "První zaječovská ročenka" nazvaná z "Historie našich obcí", na jejíž vydání přispěli místní podnikatelé. Nevelkou částkou přispěla také Andulka. Hostinec tehdy býval poměrně navštěvován, po dlouhé době představoval alternativu k místnímu pohostinství v Lidovém domě, který provozovala Jednota Hořovice.

Na obrázku je interiér Hostince ve Zděné, kdy jej provozovali manželé Köszeghyovi. Výčep byl v místě bývalých šaten u vchodu od křižovatek. Ve velkém sále byly pořádány mnohdy hlučné diskotéky. Hostinec zajišťoval teplá jídla k obědu a minutky po celý den. Pivo bylo jako křen. V místnosti s klenbou byl salonek pro 15-20 hostů. Na fotografii je spolumajitelka hostince Andulka s hosty. Poznáte je? Jedním z hostů je také kastelán (správce depozitáře muzea Tělesné výchovy a sportu v klášteře, resp. Státního muzea československé tělesné výchovy a sportu) Jiří Handlar.

Köszeghyovým se ale ve Zděné nevedlo, zadlužená budova propadla Komerční bance, která ji nabízela několikrát k prodeji. V roce 2006 budovu v dražbě koupila Obec Zaječov. (iJŠ)

1992-interier-zdene---vycep--hostinec-u-andulky-.jpg

1993-prvni-zajecovska-rocenka-1--titulka-.jpg

1993-prvni-zajecovska-rocenka-2--inzerat-.jpg